?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

В неділю 18-го грудня 2011 при численній присутності пластунів та парафіян у залі Патріярха Йосифа була відкрита виставка з нагоди 100-ліття Пласту,яку приготовив куратор музею о. мітрат Зенон Хоркавий при допомозі п. Богдана Герчанівського,пл. сен. Оксани Тарнавської та пані Катерини Плекан,а члени курення Карпатські Орли приготовили свій відділ окремо.

Вже від девятої години ранку були відвідувачі,які з увагою оглядали виставку на якій була представлена історія українського пласту від початків в Україні,а відтак в країнах Європи,Канади,Америки,Аргентини,Тунізії,а особливо Пласт в Австралії від 1950-их років по сьогоднішній день.

На виставці можна побачити цікаві фотографії з життя пласту на рідних землях. Пластове життя від самих початків 1911 р. Пласт масово поширився по всій Галичині та Закарпатті.

На виставці можна побачити знимки великого добродія Пласту Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького,серед пластунів у Підлютім та інших пластових таборах.

Як також цікаві знимки повоєних часів після війни з пластових таборів в Німеччині,Франції та Англії. Є також знимки з пластової діяльности в Америці та Канаді.

Наші відвідувачі мали нагоду познайомитися з життям та діяльністю пласту за шістдесят років нашого поселення в Австралії. А це була велика праця та досягнення особливо з молодим поколінням по цілій розлогій Австралії. Великі пластові мрії і пляни ставали дійсністю і Пласт має чим похвалитися та бути захопленим і гордим усіх успіхів. Це сталося задля великої та жертвенної праці пластового проводу тих довгих невтомних років.

Таборові пластові картини пл.сен. Володимира Савчака –а їх є 16-ть,які будуть багатьом пригадувату всі таборові пережиття,а також їхні небуденні пригоди та прогульки.

Відкриття виставки відбулося в присутності Голови КПС Пилипа Ботте,а слово відкриття виголосив старший пластун Андрій Федишин,Станичний. Відтак слово мав о. мітрат Зенон Хоркавий,який подякував всім за поміч в приготованні виставки,а також розповів про покійного Володимира Савчака та що його рік народження співпадає з пластовим ювілеєм,його життя від молодих років було пов’язане з пластовим життям ще в Україні і як художника картин,які є на виставці.

Розрізанням стяжки пл. сен. Оксана Тарнавська (пластунка,ще передвоєнних часів в Україні) відкрила Ювілейну Пластову Виставку для задоволення всіх присутніх,які привітали її гучними оплесками.

В цей день багато людей оглянуло цікаву виставку,включно з тими що є і були причетні до пластового життя у Мельборні та Джілонґу.Джерело Ukrainian Catholic ChurchПрофайл

100кроків
istorija_plastu
Історія Пласту: крок за кроком
100 кроків

Останній місяць

травень 2015
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Липучки
MyCounter - счётчик и статистика


free counters

Теги

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner